WebExpo 2013 pohledem našeho programátora

Tak jako každý rok i letos jsme se v hojném počtu (23 vývojářů, testerů a UX specialistů) zúčastnili konference o webových technologiích WebExpo 2013. Náš kolega, programátor Petr Šťovík, se s námi podělil o své dojmy a poznatky z letošního WebExpa:

Osobně jezdím na dané setkání nejen pro seznámení se s technologickými novinkami a postupy, ale také pro rozšíření si obzorů v jiných oblastech "on-line světa".

Pro rok 2013 organizátoři přichystali prezentace, které potvrdily, že GMC z pohledu webového vývoje kráčí správným směrem. Především se jedná o současné webové trendy jako single page aplikace a modulárnost webového designu. Někteří prezentátoři pak nastolili otázky typu: "Toto děláme, ale nemohli bychom to dělat ještě lépe?". Sdělení, že weby jsou pouze jedním z mnoha prostředků komunikace se zákazníkem a že záleží na službě jako celku, pak bylo slyšet na většině UX a Design přednášek.

Konference WebExpo je ale hlavně skvělá příležitost jak se s mnoha odborníky setkat osobně a vyslechnout si jejich názor.

Aktualita_Webexpo_2013_1 Aktualita_Webexpo_2013_2