Naše postřehy z WebExpo 2011

(13. 10. 2011)

Letos se v Praze opět konalo WebExpo, největší konference o webových technologiích ve střední Evropě a GMC u toho nemohlo chybět! Na přednáškách jste tak mohli potkat někoho ze 16 lidí, kteří nasávali nové znalosti a zkušenosti. Při úvodních KeyNotes se ukázalo, že jsme druhá největší skupina z jedné firmy, předběhlo nás jenom pražské studio H1.

Nejvíc nás zaujaly přednášky týkající se JavaScriptu. Zejména výborná „Za hranicemi jQuery“ od Daniela Steigerwalda, která jenom potvrdila správnost našeho rozhodnutí pozvat si Dana na školení Javascriptu do naší firmy.

Naopak jsme byli trochu zklamaní z přednášek o User Experience a technikách eXtreme Programming (hlavně TestDrivenDevelopment a unit-testy). Ukázalo se totiž, že v GMC jsme už na podobné nebo dokonce na vyšší úrovni než přednášející. Z toho plyne jasná výzva – pro příští ročník si připravit přednášku a podělit se s ostatními o naše zkušenosti.

V rámci WebExpo byla možnost oslovit také potencionální uchazeče. Rádi jsme této příležitosti využili a prezentovali naši firmu během Job Hall. Možnosti dozvědět se více o GMC a možném pracovním uplatnění využilo poměrně dost účastníků.