Kvalifikace Foundation Level pro naše testery

Tým QA funguje v GMC téměř od samého začátku působení firmy v České republice, kdy se postupně rozrůstal, rozšiřoval, ale především také zdokonaloval svoje činnosti. V letošním roce jsme se rozhodli posunout celý tým QA zase o krok dál a zorganizovali pro část našich testerů školení a následnou certifikaci Foundation Level.

ISTQB logoKvalifikace “Foundation Level” je určená pro kohokoliv, kdo je určitým způsobem zapojený do testování softwaru. To znamená role jako tester, test analytik, test inženýr, test konzultant, test manažer, uživatelský akceptační tester a softwarový vývojář. Kvalifikace základního stupně je vhodná též pro každého, kdo chce porozumět základům testování softwaru, např. pro projektové manažery, manažery kvality, manažery softwarového vývoje, byznys analytiky,   ředitele IT a konzultanty v managementu.

Školení je ukončeno zkouškou Certifikačního orgánu České společnosti pro jakost a jejím úspěšným absolvováním je získání mezinárodně uznávaného certifikátu.

Toto dvoudenní školení úspěšně absolvovala v průběhu léta 2012 přibližně polovina testerů GMC a my se tak můžeme pyšnit 14 certifikovanými testery. Vzhledem k tomu, že školení a následná certifikace má pro GMC zajímavou přidanou hodnotu, plánujeme v roce 2013 umožnit získat certifikaci dalším našim testerům.