GMC opět spojilo síly s Czechitas

V sobotu 2. dubna jsme u nás uspořádali již druhý worshop s Czechitas, který byl tentokrát zaměřen na úvod do programování pro úplné začátečnice. Jsme pyšní, že jedním z lektorů, který poodhalil roušku programovacích tajemství byl i náš kolega Miky Jankovský. Přišlo přes 25 nadšených holek, které i po náročném dni odcházely s úsměvem ..... ostatně tady jsou dojmy samotných účastnic i mentora z GMC.

Alex: "Když se objevila možnost zúčastnit se tohoto semináře, nezaváhala jsem ani na chvilku. Přestože byl seminář poměrně dlouhý, celý den až překvapivě rychle utekl. Seminář obsahoval obecné základy i praktická cvičení, kde jsme si vyzkoušely programování v praxi na jednoduchých úkolech. Spolupráci lektorů, kterých bylo k poradě a konzultaci k dispozici dostatečně mnoho (s jedním obzvláště ochotným z GMC), bych ráda vyzdvihla. Lektoři se věnovali všem tak individuálně, že v rámci různých skupin dokonce vznikaly různé přístupy a různá řešení. Přestože se jednalo o kurz poměrně intenzivní, jeho přístupná a hlavně interaktivní forma zanechala velmi pozitivní dojem a ujistila mě v tom, že bude-li příležitost podobnou formou své znalosti prohlubovat, ráda se na podobný kurz přihlásím znovu."

Martina: "Na workshop jsem se přihlásila, jelikož jsem už delší dobu chtěla aspoň trochu proniknout do tajů programování, ale nevěděla jsem, kde a jak by bylo nejlepší začít. Proto jsem po pár vlastních neúspěšných pokusech s nadšením přivítala tuto příležitost zúčastnit se workshopu od Czechitas. Ten naprosto splnil moje očekávání a konečně mi pomohl se postavit na pomyslnou startovní lajnu, od které se nyní budu snad schopna odrazit a v této oblasti se dál vzdělávat. Už teď se moc těším na další workshop, kde bych mohla prohloubit své znalosti z oblasti IT."

Miky : "Být mentorem a rozsvěcet úsměvy na tvářích „čekítek“ bylo příjemné. Rozhodně mohu školení s Czechitas doporučit z obou stran, já osobně se chystám jako kouč na workshop Arduino. Nikdy jsem nepřemýšlel o tom jak extrahovat základy programování. Vždy jsem se pohyboval ve skupině, která základy zná a téma hovoru je algoritmus či syntaktická vychytávka. Návrat ke kořenům mi připomněl krásné časy, kdy jsem na kroužku basicu v devadesátých letech používal fór na kreslení laťek plotu a paprsků sluníčka. Organizace byla dobře zvládnutá, bohužel bylo místy patrné, že se jedná o první běh na toto téma. Jako kouč jsem měl možnost sledovat zoufalství a následně obrovské naplnění z fungujícího kódu. Závěrečná hra dodala programátorkám sebevědomí, minimálně mému týmu, jednalo se o papírovou skládanku algoritmu na pečení ovocného koláče pomocí OOP objektů. Co mohlo být podle mě trochu jinak? Myslím, že by hodně pomohl „tahák“ se syntaxí daného jazyka (v tomto případě C#) a lépe zvolené pořadí příkladů."

CzechITas2016_2CzechITas2016_3CzechITas2016_1